Chropyně 2013

Den osmý

Ráno v bazénu jsme po rozplavání trénovali střelbu na brány. Dopoledne ještě následovalo venkovní sportování a pak Olomoučtí kluci balili a uklízeli, aby mohli odpoledne zakončit soustředění odjezdem domů. Ve dvanáct hodin pak proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků triatlonu. Bližší informace jsou ZDE... Před odjezdem ještě pohrozilo počasí deštěm, ale nakonec cesta domů byla bez zmoknutí po téměř suchých cestách.

 

 

Den sedmý

Na dnešní den byl naplánován start triatlonu. V tomto závodu všichni kluci zúročili týdení dřinu na soustředění. Více ze závodu - je zde...

Dopoledne měli kluci odpočinek a odpoledne jsme konečně vyrazili na kolách. Stanovený cíl 50 km byl ujet přesně. Ovšem jízda na kole přinesla i tři menší pády, ale jen s malými odřeninkami. po kolách jsme šli co nejrychleji na bazén, kde jsme se rozplavali a věnovali střelbě na brány. Po večeři byl v v tělocvičně připraven kulturní program, který si připravili tři kluci pro pobavení svých kamarádů a pak si kluci zahráli vybíjenou.

 

 

 

Den šestý

Konečně se na nás usmálo i sluníčko a tak ráno v bazénu jsme plavali pod modrou oblohou. V bazénu jsme si lehce zaplavali a v druhá část tréniku byla zaměřena na střelbu. Dopoledne se šlo na ovál zaběhat a dělali jsme úsekové běžecké cvičení. Po té následoval fotbal na umělce. Se závěrem utkání skončilo slunečné počasí a až do pozdního odpoledne byly opět dešťové přeháňky sad

Místo odpoledních kol, jsme šli do tělocvičny a věnovali se nejdříve posilování a poté strečinku, protažení a uvolnění. Po páté hodině jsme šli plavat a od šesté hodiny byl pro kluky nachystán další zajímavý program, tentokrát zkouška potápění.

 

Vzhledem k tomu, že následující den je na programu triatlon dostali kluci možnostjít brzo spinkat, jen půlka kluků ukecala trenéry a zahráli si v tělocvičně ještě vybíjenou na kapitány.

 

Byly doplněny další fotky...

 

 

Den pátý

Soustředění se nám přehouplo do druhé poloviny a doufejme, že i počasí bude lepší. Jenže ráno to tak nevypadalo. Take trenéři nechali kluky vyspinkat a také byl zrušen bazén. Místo toho se kluci věnovali protahovacím a uvolňovacím cvikům v tělocvičně. Po snídani jsme zhlédli druhé překvapení soustředění, to nás navštívila Policie ČR a předvedla nějaké ukázky ze svojí služby yes Kluci zahrnuli zástupce Policie množstvím otázek, až se ukázky a výklad protáhl až na tři hodiny. A slovy jejich mlůvčí "Tak tohle jsem ještě nezažila" a "takhle zvídavé publikum jsem ještě neměla", skončila ukázka Policie ČR.

Po poobědovém spinkání jsme šli na venkovní sportoviště a pak na umělku hrát fotbal. Kluci se do zápasu tak zabrali, že jej vydrželi hrát přes dvě hodiny a konečný výsledek byl 11:11. Po večeři bylo v tělocvičně naplánováni protažení a lehké posílení bříška. Na závěr si zahráli "vracečku".

 

 

Den čtvrtý

Pohled ven opět přinesl konstatování, že z ranního běhu opět sejde kvůli dešti. Naštěstí na plaveckém tréninku už nepršelo, a tak si klici užili plavání ve stále výborné vodě o teplotě 25°C. Kvůli chladnějšímu počasí jsme dopolední program přizpůsobili a šli jsme do tělocvičny.

Dnes byl oběd o něco dříve, protože bylo naplánováno jedno z překvapení a zpestření pro kluky. A díky oteplení a vykouknutí sluníčka, jsme mohli jet na kolách. Po opravě prvního defektu jsme vyjeli do Kroměříže, kde byla nachystaná exkurze na Hasičské zbrojnici, která se velmi líbila a dokonce se našel dobrovolník, který si vyzkoušel protichemický oblek. Po exkurzi jsme si dali krátkou pauzu na náměstí. Poté následoval přesun zpět do Chropyně a plavecký trénink. Večerní aktivita v tělocvičně nebyla, protože kluci byli unaveni novými zážitky a šlo se dříve spinkat cool

 

 

Den třetí

Ikdyž ráno nepršelo, trenérům se zželelo kluků a vynechali jsme ranní běh. Ranní plavání bylo zaměřeno na plaveckou průpravu. Během tréninku dokonce vykoukl kousek modré oblohy. A tak po snídani a doplnění tekutin u pana Alberta a pana Ťamana, následoval trénink na stadiónu na tartanové běžecké dráze. Trénink byl bohužel narušen mírným deštíkem a tak kluci byli moc smutní, že byl jejich trénink zkrácen crying

Po popoledním spánku jsme šli do tělocvičny, kde jsme si protáhli tělo, aby nebolelo a hráli vybíjenou na kapitány, kterou vyhrál tým Radka po velmi vyrovnané koncovce. Během hry trenéři klukům vysvětlovali základy myšlení při hře a logické myšlení včetně techniky a způsobu přihrávek. Hned na tělocvičnu navazoval hodinový trénink v bazénu s míči. Posledních patnáct minut bylo zpestřeno zábavnou formou cheeky

Večerní tělocvična pro velké nadšení všech kluků byla prodloužena o hodinu. Náplní byly týmové hry, závody družstev a nácvik kolektivního myšlení.

 

 

Den druhý

Ráno jsme začali během a hned nato následoval hodinový plavecký trénink. Během plavání nám začalo trochu kapat a tak bylo jasné, že denní program bude pozměněn frown Hned po snídani se naše tušení potvrdilo. Dopolední posilování bylo v tělocvičně, kde si kluci vyzkoušeli posilování na prsní, pažní a hlavně ramenní svalovou soustavu. Pohyb v tělocvičně by také doplněn přeběhy a pohybovými aktivitami. Na závěr jsme si zahráli "okopávanou" cheeky

Po odpoledním odpočinku jsme šli na koupaliště. V bazénu kluci ztrávili dvě hodiny a trénink byl zaměřen na míčovou průpravu. Po bazénu jsme šli ještě do tělocvičny, kde si kluci opět lehce zaposilovali a protáhli tělo.

Po večeři následovala opět tělocvična a tentokrát se trenéři zaměřili na techniku přihrávek, kterou si kluci na závěr vyzkoušeli při vybíjené. 

 

 

Den první

Rok se s rokem sešel a opět tu máme soustředění v Chropyni. V sobotu 24.8. vyrazilo v 9:15 vlakem devět borců z Olomouce. Vlakem se přesunuli do Přerova, odkud se všichni vydali na kolách vstříc dřině a potu pod odborným vedením trenérů. První cesta vedla do Chropyně a po kratší pauze všichni pokračovali na kolách projížďkou po šervůdu. Mezitím se ve 14:00 vydalo z Přerova 13 statečných přerovských pólistů do Chropyně. A v 17 hodin se připojila na letošním soustředění ještě družina 4 dříčů z Brna.

Do společného tréninku v bazénu měli olomoučáci na kolách odjeto 60,8 km. Přerovská družina odjela na kolách 25 km. V bazénu se všichni seznámili s vodou o příjemné teplotě 25°C. Kluci si na prvním plaveckém tréninku lehce zaplavali a potrénovali. Ve vodě jsme byli 1,5 hod. 

Po plavání jsme se šli navečeřet a ještě trochu protáhnout do tělocvičny cheeky

 


 

 

 

Vážení sportovní přátelé,

za chvíli tu máme další soustředění v krásném prostření města Chropyně. Letos po krátké pauze máme pro účastníky soustředění několik překvapení. V minulých letech to byla například ukázka Policie ČR, návštěva jízdárny s možností jízdy na koních, den záchranných a ozbrojených sil v Lobodicích atd.