Chropyně 2014

Den sedmý

Na 7:45 byl stanoven start triatlonu. Vzhledem k předchozímu počasí byla teplota vody necelých 20°C. Proto bylo v zájmu zdraví kluků rozhodnuto, že letos se bude konat pouze duatlon, upravený speciálně pro naše soustředění. Duatlon se skládal z 7,5 km jízdy na kole a 2,5 km běhu. Startovalo se v pořadí stanoveném losem a s 10 s odstupem. Osm borců však řeklo, že i k teplotě vody chtějí triatlon absolvovat a tak pro ně závod začal 400 m plavání a po té jízdou na kole a během. Závod dokončili všichni závodníci, nejrychlejší čas v triatlonu měl Radek (34:04,4) a v duatlonu Patrik (29:08,2).

  

V dopoledních hodinách jsme se věnovali pohybu a hrám v tělocvičně. Po poobědovém klidu jela část kluků na kolách do sherwoodu a část šla na hřiště hrát fotbal. Poté byl pro kluky zajištěn poslední doprovodný program, a to návštěva sokolníků.

 

Den šestý

Konečně se dostavilo pěkné počasí a tak od snídaně jsme najížděli kilometry na kolách. Na kolech jsme byli až do oběda a po obědě jsme jeli na Hasičskou zbrojnici v Kroměříži, kde mj. si kluci zkusili sjet po požární tyči, oblek hasučů, hasičskou techniku atd.

Z hasičské zbrojnice jsme se přesunuli na náměstí v Kroměříži, kde jsme si chvilku dali volno a hlavně točenou zmrzlinu.

Z náměstí jsme jeli ještě najet pár kilometrů a konečný stav za čtvrtek byl ujetých 90 km.

V tělocvičně jsme se věnovali strečinku a protažení před dnem D, kdy nás čekal ráno start triatlonu.

 

Den pátý

Ve středu dopoledne čekala skupinu starších kluků dlouho očekávaná ekurze do povovaru. Zatím co jsme byli v Přerovském pivovaru, kde jsme se dozvěděli něco o výrobě piva, mladší kluci byli v tělocvičně a zahráli si fotbal, vybíjenou apod., ikdyž to vypadalo chvílemi šíleně... 

Odpoledne nás počasí opět nepustilo na kola, ale dalo se být aspoň na atletické dráze, kde se kluci věnovali pohybovým aktivitám a na fotbalovém hřišti, tentokrát o vítězi museli rozhodnout až penalty..

Po večeři jsme byli v tělocvičně kde se na závěr odehrála bitva o vítěze mezi týmem trenéra a Petra H. 

 

Den čtvrtý

Dnes čekalo kluky malé odlehčení v podobě dopolední návštěvy Policie ČR. Debata byla velmi zajímavá a příjemná. Klukům otázky zodpovídala tisková mluvčí Kroměřížské policie a intruktor-zbojař.

 

Odpoledne jsme běhali a věnovali se míčům na běžeckém oválu. Poté byl na hřišti odehrán velký fotbalový zápas, který skončil těsně 10:9.

 Po večeři jsme byli v tělocvičně a hráli kolektivní hry.

 

 

Den třetí

Konečně se na nás také usmívalo sluníčko. A tak jsme si dali předsevzetí, že najedeme nějaké kilometry. Nejprve jsme dopoledne ujeli na kolách 42 km. Po poobědovém odpočinku jsme opět vyjeli na kolech a dojeli na nich až na večeři.  

  

Po večeři jsme ještě šli do tělocvičny protáhnout unavené tělo.

 

Den druhý

Po deštivé noci to ráno vypadalo na slunný den. Dopoledne jsme strávili na bazéně při plaveckém tréninku zakončený relaxem v divoké řece.

 .

Po obědě se připojil Jonáš a ještě před snídaní i Honza. Po poledním klidu jsme sedli na kola, ale po 500m začalo pršet a tak tak jsme se zvládli trocho schovat pod stříškou.

 Po deseti minutové průtrži jsme popojeli zpátky do sokolovny se zmolýma nohama a šli do tělocvičny. V tělocvičně jsme se věnovali strečinku a lehkému posilování a na závěr jsme hráli týmovou hru. Po večeři již tradičně na dobré usínání jsme byli v tělocvičně.

 

Den první

Dnes v 7:55 jsme se vydali vlakem z Olomouckého nádraží do Přerova a dále jsme již polykali první kilometry na kolách. Vlakem se vydali - Martin A., Lukáš B., Martin B., Viktor, Matěj, Petr, Jirka, Marek, Lukáš R., Dan, Vojta P., Vojta U. a Radek.

   

Po příjezdu do Chropyně a krátké pauze jsme dále pokračovali do Sherwoodu a na limonádu v Lobodicích. Z limonády jsme přejeli do Kojetína nakouknout na závody dračích lodí a na oběd. Po obědě nás čekala cesta zpět na okraj Lobodic do Sherwoodu a zpět na sokolovnu v Chropyni celkovým počtem 68 km. Po odpočinku jsme šli plavat na bazén, kde se k nám už připojil Mirko a kde jsme plavali hodinku.

Na konci plaveckého tréninku se k nám připojili kluci z Přerova a společně jsme šli na večeři. Po večeři nás čekala již tradičně tělocvična s pohybovými aktivitami.

 

Obrázky najdete ve fotogalerii a průběžně budou doplňovány...

 

Den první - cesta a seznámení

V sobotu 23. srpna se v 7:30 sejdeme ve vestibulu vlakového nádraží v Olomouci a po naložení se do vlaku přejedeme do nedalekého Přerova. Po okouknutí místního přednádraží se na kolách vydáme, po trase Přerov - Bochoř - kolem vojenského letiště Bochoř - Zářičí - Chropyně, k sokolovně. V průběhu dne nás čeká jízda na kolech po Sherwoodském lese, na limonádu v Lobodicích a možná i na prasátko v Restauraci na hrázi v Kojetíně. Odpoledne se spojíme s Přerovskými pólisty a každý si nachystá hnízdečko...