Soustředění 2015

Den devátý - návrat domů...

Dnes je ještě na programu ranní trénink v bazénu, dopoledne balení a úklid. Cca ve 13:30 budeme nakládat batožiny do aut a po 14 hodině odjezd směr Olomouc a s příjezdem v 17:00 do Olomouce k Bille na Povlu.

 

Den osmý

Dnes ráno se zúročovala celotýdenní dřina. V 7:15 byl start triatlonu mladších a v 7:30 byl start starších závodníků. Celkem se zúčastnilo 52 závodníků. Závod úspěšně dokončilili všichni. Nejlepším se stal v čase 0:32:32Radek Vandrovec, který svůj předchozí čas vylepšil o více jak 2s. Druhý doběhl Matěj Simon Fellner v čase 0:35:11 a třetí doběhla složená štafeta trenérů v čase 0:36:28. Za nimi se na čtvrtém místě umístil v čase 0:37:16 Jonáš Martínek. Slavnostní vyhlášení proběhne v neděli v 11:00. Závodníci budou vyhodnoceni podle výkonnostních skupin a oddílové příslušnosti. roger dubuis replica

Dopoledne jsme se rozdělili na dvě poloviny, starší kluci šli na umělku hrát s klukama z Brna fotbal a ti mladší do tělocvičny s klikama z Přerova hry a vybíjenou na kapitány.

Odpoledne se jelo na kolách. Zatímco starčí honili kilometry, mladší jeli na limonádu a hlavně skotačit na Tovačovská jezera. 

Večer v tělocvičně jsme dělali protažení a uvolnění a vybíjenou vracečku.

 

Den sedmý

Ráno jsme se opět proběhli a zamakali si na bazéně. Dopoledne jsme se vydali na umělku, kde jsme si zacvičili a zaposilovali. Po té jsme se rozdělili na dva týmy a hráli fotbal. Odpolední jízda na kole byla spestřena exkurzí nedaleké vodárny, a tak jsme najeli jen 33 km. Následoval trénink v bazénu a po večeři jsme se věnovali protažení a uvolnění před zítřejším závodem.

 

Den šestý

Dnes jsme po raním plaveckém tréninku a snídani měli na programu celodení výlet. Skupina mladších jela směrem na šervůd a Kojetín. během najíždění kilometrů je čekala exkurze na Hasičské zbrojnici v Kroměříži. Na zdějším náměstí pak byla pauza a výborná točená zmrzlina. Poté náslodovala cesta do Chropyně a na bazén trénovat. Skupina starších vyjela směrem Břešť a Prusinovice na Hostýn.

 Cíl byl dosažen a z Hostýna se jelo přes Holešov a Hulín do Kroměříže. Ze zmrzliny se jelo zpět do Chropyně na bazén. První skupina najela 53 km, druhá skupina 81 km.

Večer byla ještě v tělocvičně po posilování vybíjená.

 

Do fotogalerie 2015 byli přidány fotky.

 

Den pátý

Počasí už bylo příjemné, tak jsme si zaběhali v mlze a šli makat do bazénu. I přes chladnější noc měla voda opět přes 24°C.

Hned po snídani jsme v tělocvičně měli Policii ČR, která nám ukázala auto, tiskové mlůvčí odpovídali na spoustu otázek a všichni si mohli vyzkoušet speciální brýle. Tyto brýle ukazují, jak vypadá chůze v opilosti, v únavě a po použití trávy. Po polední pauze jsme jeli na koně na ranč, kde se všichni projeli na koni a hned z ranče byli připraveni sokolníci se orlem skalním a kánětem haso. Hned na to byl trénink na bazéně a plavání s potápěči. Večer v tělocvičně jsme si ještě zaposilovali a trénovali s míči.

 

Den čtvrtý

V pošmourném ránu jsme šli do do bazénu trénovat techniku plavání u žáku a techniku s míčem u dorostu. Na konci tréninku přišlo trošku deště, a tak dopolední trénink jsme přesunuli do sokolovny. Dorostenci šli makat do tělocvičny a žáci měli vodnopólovou techniku u videa. Aby jsme nejezdili po mokrých cestách, odpoledne byl bazén. Trénink v bazéně spestřil zápas dorostenců Olomouce a Brna. Po těžkém boji skončil zápas nakonec 9:8 pro Brno. Po večeři v tělocvičně jsme si zacvičili a zahráli "vracečku".

 

Den třetí

Další den nabírání sil jsme začali ranním během. Žáci běželi kolem pole (cca 1km) a dorostenci běželi triatlonový okruh (2,5km). Aby nám na snídani více chutnalo, tak jsme v bazénu opět plavali na fyzičku.

Dopoledne jsme šli na umělou trávu, kde po protažení jsme posilovali a pak si zahráli fotbálek. Zápas skončil 2:1 pro červený tým.

Odpoledne na kolách to chvílemi byl boj se silným protivětrem. Ale všichni zamakali a nakonec žáci 50 km ujeli a dorostenci, kteří jeli směr Kamínka, dokonce 58 km. Jako odměna pro žáky za předchozí výkon byl trénink jen 30 minut a na techniku. Po něm měli blbiny v Divoké řece. Dorostenci plavali na techniku a technické cviky.

Věčer v tělocvičně bylo protažení a uvolnění svalů.

 

Den druhý

Po těžkém začátku nechali trenéři všechny spát až do sedmi. A už o půl osmé všichni radostně skákali do bazénu. Voda měla krásných 24°C. Po raním tréninku (žáci makali hodinku a dorosti až do deváté) byla snídaně. Švédský stůl by po nájezdu dětí téměř dokonale vyluxovaný. Paní kuchařny tak tak stačili doplňovat... :)

Dopolední program nás zavedl na ovál. Zde jsme se protáhli, zahříli během a ještě jednou pořádně protáhli. Trenéři s dětmi udělali pár testů, a to 50 m na čas, počet sedů-lehů za 1 minutu a 12-ti minutový běh. Následoval oběd a polední klid.

Odpoledne nás opět čekala kola. Sotva si Vojta opravil kolo, tak jsme se rozdělili do skupin a vyjeli. Dorostenci jeli směrem na Otrokovice a najeli 51 km. Žáci se vydali po šervůdu a najeli 43 km. Cestou již tradičně byla zastávka na limonádě.

Tentokrát defekty za to. Nejdříve v lesích Bertíkovi z Přerova bouch plášť, poté pár km před Chropyní na silnici prorazil plášť ostrý kámen a dotřetice Kubovi z Brna na sokolovně bouchla duše při opravě kola.

Před večeří jsme ještě šli na plavecký trénink a večer trenéři připravili projekci vodnopólové techniky.

 

Vytvořili jsme pro Vás fotogalerii 2015 s fotkama z letošního soustředění. Fotky budou doplňovány postupně.

 

Den první

Dnes začalo soustředění v Chropyni. Na srazu se hlásilo 18 borců a 2 slečny. Akorád Viktor měl problém s nafoukáním kola, takže nebyl mezi elitou, které vyrazila od Olomouckého nádraží do Chropyně na kolech. Zbylých 13 kluků a holek jelo vlakem. Během ubytování dojela i skupina kluků, kteří jeli z Olomouce na kolech. Hned na to jsme vyrazili směrem šervůdský les na kolách po projetí osmyči jsme se napojili limonádou v Lobodicích. Oproti loňsku cena dost nahoru :(. Po osvěžení jsme přejeli do Kojetína kouknout na dračí lodě a na oběd. Zde se k nám připojila skupinka pólistů z Brna, kteří s námi budou na soustředění. Po obědě jsme jeli kolem jezer a pak zpátky na sokolovnu, kde se k nám přidali ještě pólisti z Přerova. Dojezd do Chropyně poznamenal letošní první defekt, a to Vojty. A naskládání kol do kolárny byl oříšek...

Po šesté jsme šli plavat. Starší grupa měla kondiční trénink a naplavala cca3200m. Mladší jedinci si spíše osahali vodu a zaměřili se na techniku. Večer jsme vyplnili protažením v tělocvičně a hrou na myšlení, týmovou spolupráci a technický blok. Na kolách jsme ujeli 51km, ti co jeli z Olomouce dokonce 92km.

 

 

Účast bude hojná, předpověď počasí přeje

V součastné chvíli to vypadá, že na soustředění v Chropyni pojede kompletní tým starších dorostenců a skoro všichni mladší žáci. Celkem jede 20 kluků, 2 holky a 3 trenéři. K tomu, aby byla náplň soustředění splněna, je zapotřebí i dobré počasí. Podle aktuální předpovědi nás po celou dobu čeká slunečné počasí s přechodnou oblačností. Teploty by se měly pohybovat mezi 22°C a 27°C.

 

Odjezd na soustředění

Začátek letošního soustředění v Chropyni je v sobotu 22. srpna. Sraz všech účastníků je v 8:00 vedle vstupu hlavního vlakového nádraží (u parkoviště pošty).

Zde se rozdělíme na dvě skupiny. První skupina jede vlakem z Olomouce do Chropyně. Druhá skupina, ve složení Viktor, Mates, Petr, Dan, Vojta, Radek, Lukáš a Jonáš, jede z Olomouce na kolech.

Odvoz věcí bude jako každý rok den předem, a to v pátek v 17:00 před Plaveckým bazénem v Olomouci.

 

 

Soustředění 2015

 

V letošním roce se koná soustředění v termínu od soboty 22.srpna do neděle 30. srpna. Cena za osobu je 4.000,- Kč. Ubytování je zajištěno v Sokolovně. Každý si sebou vezme karimatku a spacák na spaní. Stravování bude probíhat 3x denně ve školní jídelně.

 

Zálohu (nevratnou) za soustředění, nebo celou sumu za soustředění, prosíme zaslat na účet 108 148 20 25 / 3030 do 15.června, a to ve výši 1.000,- Kč. Zbylou částku 3.000,- Kč prosíme zaslat do 15.srpna 2015.

 

Odjezd na soustředění je v sobotu 22.srpna ráno vlakem. Z tohoto důvodu se budou věci odvážet už v pátek 21.srpna. Nakládání věcí do aut proběhne od 17 hodin na parkovišti před PSO. Sraz na vlakovém nádraží bude pravděpodobně v 7:30 nebo 8:30 podle vlaku.  Poté pojedeme vlakem do Přerova, odkud pokračujeme do Chropyně na kolech. Proto každý bude mít u sebe cyklistickou helmu, pitíčko, náhradní duši na kolo a klíče na opravu kola a samozřejmě i kolo. Také bude mít u sebe kartu pojištěnce.

Každý účastník si nechá odborně seřídit kolo cca 14 dní před termínem soustředění. Zároveň bude mít náhradní duši na kolo a klíče na opravu kola.

 

Návrat ze soustředění je v neděli 30.srpna. Příjezd do Olomouce bude mezi 16 a 17 hodinou, a to na parkoviště u Billy (Olomouc – Povel, Jeremiášova 486/1), kde na stejnou dobu nechám dovést věci.

 

Každý z účastníků si sebou vezme kartu pojištěnce, spací pytel, karimatku, věci na spaní; kolo, přilbu na kolo, lepení na kolo náhradní duši, klíč na opravu duše; plavky, brilky, přezůvky, sálovou obuv, boty na běhání, oblečení do tělocvičny a na venkovní sportování apod.

 

V případě jakýchkoliv dotazů se můžete obrátit na trenéry.