Něco o nás

 SK UP Olomouc Vodní pólo

   V začátcích oragnizovaného plavání v Olomouci se objevovalo vodní pólo jako doplněk plaveckých závodů, které se tím oživily a lákaly, tak diváky na tehdy ještě dost neznámý sport. Oddíl vodního póla a specializace na tento sport neexistovala, vodní pólo hráli všichni plavci po každých závodech. Jaký si rozmach a rozvoj vodního póla v Olomouci nastal po zapojení mladších plavců a dále příchodem Dr. Mareše z Prahy, bývalého reprezentanta a dlouholetého hráče pražské Slávie a ČPK do Olomouce. K opravdovému vzestupu, specializaci a výraznému zlepšení došlo po otevření krytého bazénu v Olomouci, což umožnilo lepší podmínky pro trénování a rozšíření tohoto sportu. V letech 1965 - 1971 byla činnost vodního póla vyplněna řadou utkání mezi domácími týmy. 

   V sezóně 2011 - 2012 naše družstva  získala tři medaile. Nejprve vybojovali dorostenci na mezinárodním turnaji v Bratislavě bronzové medaile. Ve finálové skupině sahali mladší dorostenci po zlatu, ale nakonec získali svoje druhé bronzové medaile v jedné sezóně. O třetí zisk medailí se zasloužili muži za dob trénování Jiřího Bobrovského, když získali bronz za 3. místo v 1. lize mužů. 
 

   V soutěžním ročníku 2014 - 2015 zíksali olomoučtí vodní pólisté dvě bronzové medaile. Nejdříve vybojovali naši dorostenci třetí místo v lize staršího dorostu, a poté brali i mladší dorostenci medaile ze třetí místo v lize mladšího dorostu. V sezóně 2020 - 2021 získali Olomoučtí vodní pólisté druhé místo v nejvyšší mužské soutěži 1. Lize.

   SK UP Olomouc Vodní pólo má v současné době tým mužů, starších dorostenců, mladších žáků a přípravky. Trenérem mužů je od září 2021 p. Jiří Dittmer. Trenérem dorostenců je  p. Jiří Bobrovský.  Předseda oddílu je p. Martin Bakala, který se společně se Zdeňkem Moravcem, Jiřím Ditmerem, Jiřím Bobrovským a starají o celý klub. Více ZDE.

 

 

cartier replica watches , hublot big bang replica