Něco o nás

 SK UP Olomouc Vodní pólo

   V začátcích oragnizovaného plavání v Olomouci se objevovalo vodní pólo jako doplněk plaveckých závodů, které se tím oživily a lákaly, tak diváky na tehdy ještě dost neznámý sport. Oddíl vodního póla a specializace na tento sport neexistovala, vodní pólo hráli všichni plavci po každých závodech. Jaký si rozmach a rozvoj vodního póla v Olomouci nastal po zapojení mladších plavců a dále příchodem Dr. Mareše z Prahy, bývalého reprezentanta a dlouholetého hráče pražské Slávie a ČPK do Olomouce. K opravdovému vzestupu, specializaci a výraznému zlepšení došlo po otevření krytého bazénu v Olomouci, což umožnilo lepší podmínky pro trénování a rozšíření tohoto sportu. V letech 1965 - 1971 byla činnost vodního póla vyplněna řadou utkání mezi domácími týmy. 

   V sezóně 2011 - 2012 naše družstva  získala tři medaile. Nejprve vybojovali dorostenci na mezinárodním turnaji v Bratislavě bronzové medaile. Ve finálové skupině sahali mladší dorostenci po zlatu, ale nakonec získali svoje druhé bronzové medaile v jedné sezóně. O třetí zisk medailí se zasloužili muži za dob trénování Jiřího Bobrovského, když získali bronz za 3. místo v 1. lize mužů. 

   V soutěžním ročníku 2014 - 2015 zíksali olomoučtí vodní pólisté dvě bronzové medaile. Nejdříve vybojovali naši dorostenci třetí místo v lize staršího dorostu, a poté brali i mladší dorostenci medaile ze třetí místo v lize mladšího dorostu.   

   SK UP Olomouc Vodní pólo má v současné době tým mužů a žáků. Trenérem mužů je nově od září 2016 zkušený hráč a bývalý reprezentant ČR Petr Heger. Trenérem žáků je opět od září 2017 p. Jiří Bobrovský a trenérekou přípravky je od září 2017 naše nová posila ze Slovenska Katarina Kiabová. Předseda oddílu je Petr Heger, který se společně se Zdeňkem Moravcem, Martinem Bakalou, Jiřím Čamachem a Jiřím Bobrovským starají o celý klub. Více ZDE.

 

Audemars Piguet Swiss Replica

cartier replica watches , hublot big bang replica