Menu


Partneři:

 

Mediální partneři

 

Sponzoři

 

Pravidla

Sjednotili se už v roce 1908, když vznikla FINA (Mezinárodní plavecká federace). Každé družstvo má na soupisce třináct hráčů. Sedm v bazénu - šest hráčů v poli a jeden brankář, který se od ostatních hráčů odlišuje brankářskou čepičkou. Dalších šest je na lavičce jako náhradníci. 

Úlohou družstva je ve stanoveném čase (hraje se na čtyři čtvrtiny, z nichž každá trvá osm minut čistého času) vstřelit více gólů než soupeř. Čas začíná běžet na začátku každé části hry, když se hráč dotkne míče. Na začátku každé čtvrtiny se hráči obou družstev rozestaví na brankové čáře, rozhodčí umístí míč doprostřed hřiště a zvukovým signálem dá znamení hráčům, aby se co nejrychlejším plaváním dostali k míči, získali ji pro svůj tým a založili útok.

Po každém inkasovaném góle se hráči rozmístí na svojí polovině bazénu a míč má družstvo, které inkasovalo gól. Gól může dát každý hráč, který se zapojil do hry. Hráč nemůže chytat, ani vstřelit gól obouma rukama a taktéž udeřit do míče pěstí. Vyjímka platí poze pro brankáře. Tým, který drží míč, má třicet sekund na zakončení akce. Gól se uzná, pokud míč do ukončení času držení míče letí a přejde do branky. V případě, že se vyžaduje, aby měl zápas vítěze, pokračuje se házením pětimetrovými pokutovými hody, které jsou obdobou fotbalových penalt.