Menu


Partneři:

 

Mediální partneři

 

Sponzoři

 

Rozhodčí

Průběh hry sledují vždy dva rozhodčí, kteří se pohybují na každé straně bazénu při jeho okraji vpravo od něj. Jakmile uvidí rozhodčí faul při hře, zapíská na píšťalku.Zvednutou rukou ukáže na místo přestupku, odkud hráč rozehraje míč. Druhou rukou ukáže směr pokračování hry. Rozhodčí rukama ukáže také střelce gólu nebo vyloučeného hráče. Rozhodčí má právo z prostoru bazénu jakéhokoliv hráče, trenéra nebo funkcionáře, který se provinil proti pravidlům. 

Brankoví rozhodčí jsou umístěni na té samé straně jako stolek rozhodčích, každý na jedné brankové čáře na konci hřiště. Brankoví rozhodčí signalizují rozmístění hráčů na svojí brankové čáře na začátku čtvrtin, volný hod od brány, rohový hod, dosáhnutý gól (míč musí přejít celým objemem za brankovou čáru), nesprávný návrat vyloučeného hráče nebo vstup náhradníka.

Časoměřiči jsou většinou dva a jsou povinni měřit stanovený čistý čas hry, oddychový čas, dobu přestávek mezi čtvrtinami, měřit čas držení míče (20s/30s), měřit čas vyloučení hráče, oznámit začátek poslední minuty utkání. Zapisovatel vede zápis o utkání.